O nás

              Skupina MoveMents vznikla v roce 2010 jako skupina přátel, které spojoval zájem o outdoorové sporty. Zakládající členové (Luke Vavrda, Michal Červený a Marťa Němcová) se navzájem vzdělávali o sportech, které provozovali a postupně společným úsilím zvětšili skupinu na stávající čtyřicítku členů, přičemž každý má pro skupinu nějaký přínos. Hlavní náplní činnosti skupiny jsou výukové a expediční akce v oblasti horolezectví, vysokohorské turistiky, freeridingu, canyoningu, kajakingu, skialpinismu a yachtingu, cizí nám nejsou ani disciplíny jako slackline, bouldering, mountinebike či surfing. Během své krátké existence se skupina stala součástí české outdoorové scény a podílí se na osvětě veřejnosti a mládeže – pořádá seznamovací a výukové kurzy pro veřejnost, mezi již tradiční pořádané akce patří SlackSession, dále výukové kurzy pro členy skupiny či spřátelených spolků a oddílů (kurzy lezení, jištění, bezpečného pohybu ve skalním terénu, skialpinismu, eskymování a jízdy na divoké vodě, záchrany z divoké vody…). Dlouhodobě spolupracujeme s HO Jihlava, HudySport Jihlava, Lezeckým centrem Wall Street Tendon a European Diving School. Členové se také účastní závodů za podpory MoveMents (MTB24, 4. místo MČR v Rogainingu, tradiční účast na Highlander extreme race, extrémní závod štafet Liptov Ride, Krumlovský horák, Noc tuleních pásů…)

             Členem skupiny se může stát kdokoliv, kdo stojí o vzdělání v oblasti outdoor sportů, ale neví, zda jej daný sport uchvátí natolik, aby si hned platil drahé kurzy. Od toho tu jsme my, s námi si můžete vyzkoušet, co Vás baví, a navíc se stanete součástí přátelské komunity a získáte kontakty pro svůj další rozvoj. Neslibuji vám žádné zázraky, nemáme mezi sebou na všechno certifikované guidy a průvodce. Slibuju jen skupinku mladých nadšených srdcařů, kteří nechtějí sportovat na vrcholové úrovni, ale pro potěšení své a svých přátel.

Proč MoveMents?

           Pohyb je základním předpokladem pro fungování světa, života a vesmíru. Všichni žijeme určitým tempem, dodržujeme svůj rytmus. A sami víme, že pohyb musí být. Skupina MoveMents se pohybuje. Pohybuje se v jakémkoliv terénu, v jakémkoliv počasí, za jakýmkoliv cílem. Pohyb je tak přirozenou součástí našeho života, že by nás měl vždycky bavit – a proto ho chceme plně vnímat.

            A každý někdy potřebuje parťáka s podobným rytmem, stejnou frekvencí, stejným zájmem o pohyb. Tady jej možná můžete najít, mezi přáteli, které spojuje vědomí neustálého pohybu.

Za skupinu MM  – Nezastavujte.

Luke Vavrda

Za redakční team MoveMents

 

Spolupracujeme:

 

loga_adresy_JIHLAVA_BIL_2

lo

Logo_lezecke centrum HK Jihlava znak malýmm