Maňasova glosa: můj první (a druhej) kayakcross

V Čechách se jezdí asi 5 závodů tohoto typu. Dva z nich jsou pro velký kluky (Trnávka a Čerťáky) ty další tři se dají rozumně jet. České Vrbné bylo v červenci, to jsem hold nestihl, další byl Kanufest v Roudnici nad Labem a pak Freestyle fest v Troji.

před bannerem akce

V Roudnici to byla velká sranda. Dorazil jsem na místo asi 5 hodin po konci prezence, s tím, že jsem neabsolvoval kvalifikaci. No, neměl jsem potřebné informace. Oběhal jsem pořadatele a vymodlil jsem si, aby mě nechali startovat. Zřejmě trochu změnili kvalifikační podmínky No nakonec jsem si to mohl zajet a moooc mě to bavilo. Nakonec z toho bylo dělené 33. místo ze 42. Závod je na videu.

To Tróju jsem si užil komplet. Závod se odehrál 8. – 9. září 2018. Začalo se sobotním sprintem s tím, že do kayakcrossu může postoupit jen 32. Měl jsem kliku, dojel jsem 31. a víc nás nebylo Takže startoval jsem mohl. Ve třetí rozjížďce se na mě usmálo štěstí, leadera naší rozjížďky odnesl proud pod válcem zvaným „Tlama“ a nedokázal trefit banner. No a kamoš z Pejru, co mě předjel potom co mě poslal do vody zase eskymoval pod dálší valcem, tak jsem se dostal postupující druhý místo. V další rozjíďce zase trochu štěstí. Nakonec dělené 9.-12. místo. V neděli byl potom Fun slalom a tam se moc nedařilo a po špatným nájezdu přišel eskymák a časová ztráta. Nakonec 19./22. Celej ten víkend byl ale hlavně o mistrovství republiky ve freestylu, takže divák mohl oči nechat na borcích co dělají psí kusy v „Tlamě.“

v rámci festu si mohl kdokoli zablbnout na raft – já třeba třeba s klukama z Pelhřimova

Proč ale píšu tenhle článek. Závody tohoto typu mě dost baví, potkáte nové lidi, pokecáte se soupeři. Měl jsem sebou Ráďu, která mi dělala super support, ale trochu mi chybělo, že z naší partičky jsem jel sám. Radost je pak poloviční. Takže kdo se ke mně na příští rok přidá???

Roman „Maňas“ Pospíchal

 

Team MoveMents, sekce Kajak