Dachstein 2018 – nad chatou, pod chatou, nikdo nesmí lézt

Končí školní rok. Ajo, to vlastně až na jednoho čerstvého MUDra, který vypadá, jako by po šesti letech vylezl z jeskyně, už nikoho nezajímá. Tak rychle, ať stihnem přelézt důležité cesty dřív, než tam budou davy.

Adamekhutte nám odpírá víkendový nocleh, no, asi jsme to nestihli. Neva, v sobotu vylezem na Predigstuhl a v neděli to vyprásknem na Adámka, do úterý času dost. Na Predigstuhl volíme cestu rozcvičkovou, tři délky za 5+. Cesta je to přírodní, což odpovídá naší volbě nástupu – jo, dá se tam dojít po cestě, ale proč? Když můžete jít potoky a bažinami. O pár vyrvaných keřů a čištění lezeček od bahna dál uleháme na zcela opuštěném parkovišti ke spánku. Jak je možné, že parkoviště co hodinu ožívá a kolem snad projíždí svatby, které na nás troubí a vyblikávají nás, nechápu. Aspoň nevolají policii.

Predigstuhl

To je ono? Pár krav po cestě a příjemná procházka? Pamatuji si ten výstup na Adámka daleko těžši… No co, je čas rozdělit se na party a lézt. Dvojice a trojice není ideál, ale nakonec aspoň si procvičíme metodiku. Přímo nad Adámkem jsme vylezli následující 300m dlouhé cesty:

 

Diagonale V+

Sagerschusterin VI

Huttenpfilier III

A kluci si přihodili cestu horských vůdců na Hohes Kreuz za IV-.

Vše krásně odjištěno, dají se stihnout dvě cesty za den s obědem na chatě. Krása.

Stěna Niedere Schreibewand nad AdamekHutte.

Luke

Team Movements